Resultat Liste 2019   d.9 feb. 2019

 

Klasse 1:

1.  Hillbiorns Zpirhamas Yodora       =  95,5 p

2.  Pearcing Sky Ferretry Orlith       =   97,0 p                 1 plads

 

Klasse 2 :

3.  Hillbiorns Zpirhamos Chakamankabudibaba  =  96,5 p       1 plads

4.  Hillbiorns Tangolinas Seraphina =  95,0 p                          2 plads

5.  Ilderbandens Nefertiti      =    94,0 p 

 

  Klasse 3 :

7.  Lotus blomst Lyon    =   97,5 p

8.  Metas Iron Maiden Cooper  =   95,5 p

9.  Svanegården´s  10`fani    =   99 p                                  1 plads

 

Klasse 4 :

10.  Tinkelbell 10´ny 10´ny Tecup      =   96,5 p

11.  Tinkerbell ferret Wilma               =   96,5 p

12.  Tinkerbell ferret Thor                 =   97,0  p                    2 plads

13.  Svanegården´s Phø9´X                =   96,0  p

14.  Tinkerbell ferret  William           =  99,0 p                       1 plads    

 

Klasse 5 :

15.  Svanegården´s 10´ny Recall          =  99,5                   1 plads

16.  Tinkerbell Rasmus                       =  99,0                     2 plads

17.  Eigil                                            =  97,5

18.  FFK U-R Number Thirteen            =  98,5

20.  FFK U-R Number Twelve              =  97,0

21.  Tennessee von den Darkmoon     =  96,5

 

Klasse 6 :

22.  Tiffany von der Darkmoon        =   97,5                  1 plads

23.  Crystal Noir Wendigo               = 97,0

 

Klasse 7:


24.  Hillbiorns Lurminos Prufrock         =   97,0 p

25.  Hillbiorns Lurminos Fineus T Bluster    =   96,5 p

26.  Hillbiorns Lurminas Tamiami   =    96,0   p

27.  FFK U-R Number Eleven         =  99,0  p                           2 plads

28.  FFK U-R Number Two             = 99,50   p                         1  plads

Klasse 8 :

29.  Svanegården´s  A-Vi-Aja            = 97,75  p

30.  Lzzy hale von den Darkmoon      =  97,5  p

31.  Svanegården´s 9´F                    =  98,50                     1 plads

32.  Svanegården´s 1´Joy                 =  98,0

55.  Svanegården´s Mikkel               =  98,25                       2 plads

 

Klasse 9 :

33.  Ojee                   =        98,5                     1 plads

34. Tinkerbell ferret Naja               =  98,25

Klasse 10 :

35.  Macawi               =   98,75  p

36.  Mathilde             =  98,5  p

37.  Tinkerbell ferret Trunte     =   99,0  p                          2 plads

38.  Svanegården´s Ex3´vaganze         =   99,50  p                 1 plads

Klasse 11.

39.  Apollo        =      98,25  p

40.  Ilderbanden´s Saint Achillus         =   99,25  p                   1 plads 

41.  Dark Sun         =    98,75

Klasse 12 :

42.  Tinkerbell ferret Sonea     =      98,5  p

43.  Nabraska von den Darkmoon       = 99,25  p                         1 plads

44.  Svanegården´s 9´Nette             =  99,0  p                            2 plads

45.  Nevada Naruto von den Darkmoon      =  98,75  p 

Klasse 13 :

46.  Svanegården´s Pa9´k              = 99,0  p

47.  Hokee                                    = 99,25  p                             2 plads

48.  Festivitaz Fritter Rickon          =  98,25  p

49.  Festivitaz fritter Arya             =  98,25  p

50.  Biscuit von den Kleinen Entdecker     =    99,50   p                  1 plads

51.  Ilderhyttens Dastan                          = 99,0  p

Klasse 14 :

52.  Linea                     =       98,25  p

53.  Svanegården´s 5ína    =    98,00  p

54.  Tinkerbell ferret Mads   =   98,75  p

Farver :

Bedste Mørk Vildtfarvet  =  FFK U-R Number Thirteen

Bedste Pastel =  Ilderhytten´s Dastan

Bedste Vildtfarvet  = Tinkerbell ferret Mads


Bedste anden farve  = Svanegården´s 9´F

Bedste Silver = Crystal Noir Wendigo


Bedste Albino = Ojee

Bedste Sort  =  FFK U-R Number Twelve

Bedste chokolade =  FFK U-R Number Two

 

 

 Dommer Reinhart Darling  =  Nebraska Eve von den Darkmoon

Dommer Gabrielas Darling  =  Svanegården´s 10´ny  Recall

Jyttes Darling  =   Svanegården´s 10´fani

Katjas Darling  =  Lzzy hale von den Darkmoon

 

Bedste Junior :   Tiffany von der Darkmoon

Bedste Senior :  Nebraska Eve von der Darkmoon

Bedste Veteran : Hillbiorns Zhirhamos Chakamankabudibaba

 

Bedst i show    =     Nebraska Eve von der Darkmoon    

Bedst i Modsat     =       Svanegården´s Ex3´vaganze